Wersja kontrastowa
A+ A A-
Tom:
strona:

Spis chronologiczny

Liczba porządkowa odpowiada numerowi przypisanemu postaci w Poczcie. Rok podany w nawiasie oznacza pierwsze wzmiankowanie na burmistrzowskim urzędzie lub rok pierwszej nominacji – wyboru na ten urząd.

 

 

1. Tilko Pfansmeth (1366)

2. Grawisius (1366)

3. Nemco z Brzegu (1366)

4. Kunlinus Schutzlich (1366)

5. Albertus (1366)

6. Jan Rosome (1366)

7. Henryk Briger (1369)

8. Jan Armknecht (1369)

9. Jan Lusicerus (1369)

10. Grzegorz ze Skotnik (1369)

11. Mikołaj Wokenstater starszy (1370)

12. Rudegerus (1370)

13. Jan Pfansmeth (1370)

14. Mikołaj syn Zennera (1370)

15. Jakub syn sołtysa starszy (1371)

16. Dirseczko (1371)

17. Krycer (1372)

18. Jakil Haze (1372)

19. Mikołaj Kiwicz (1372)

20. Mikołaj Czanoker (1372)

21. Ilzunk (1373)

22. Streczko (1373)

23. Mikołaj krawiec (1373)

24. Jan Czanak (1373)

25. Piotr Kulkirman (1375)

26. Hensil Pfansmeth (1375)

27. Klimko Chada (1375)

28. Henryk garbarz (1375)

29. Mikołaj Melczer (1376)

30. Piotr Benisch (1377)

31. Mikołaj ceglarz (1377)

32. Peszko Bresnicz (1378)

33. Heynko szewc (ok. 1381)

34. Kune Neumarkt (ok. 1381)

35. Kunko (ok. 1381)

36. Mikołaj kamieniarz (1385)

37. Paweł Zeckil (1385)

38. Szczepan Słonka (1385)

39. Wojciech Bocker (1386)

40. Piotr cum matre (1386)

41. Bartłomiej sukiennik (1387)

42. Ticze Mengis ze Lwowa (1388)

43. Jerzy Kusuld (1388)

44. Heynko magister (1388)

45. Wawrzyniec Czipser (1389)

46. Mikołaj piękny krawiec (1389)

47. Andrzej kowal (1389)

48. Marcin z Książa (1390)

49. Jan Elianus (1391)

50. Andrzej kamieniarz (1391)

51. Jakub Zyndram (1392)

52. Kuncze Worst (1392)

53. Jan krawiec (1392)

54. Zdzisko zięć Riczke (1394)

55. Piotr Kaldensteyn (1394)

56. Jan Bogner (1395)

57. Mikołaj Riczko (1396)

58. Piotr Wayner (1397)

59. Piotr Konina (1397)

60. Jan Benisch (1398)

61. Teodoryk sukiennik (1399)

62. Herman Phannesmit (1399)

63. Mikołaj Bohemus-Czech (1400)

64. Jan Czipser (1402)

65. Jakub Łagiewnik (1402)

66. Jakub cum moniali (1404)

67. Marcin Longus (1405)

68. Piotr Molner (1405)

69. Maciej Brenner (1405)

70. Mikołaj białoskórnik (1406)

71. Mikołaj Biały krawiec (1407)

72. Stanisław Kiliani (1409)

73. Mikołaj Wokenstrater młodszy (1410)

74. Stanisław Koszik (1410)

75. Klemens Chada (1411)

76. Mikołaj Winloff (1411)

77. Jan Koch (1412)

78. Marek kowal (1413)

79. Andrzej Wałach (1413)

80. Szymon Janusz Worst (1413)

81. Mikołaj Śliwosz (1414)

82. Wojciech Lisek (1414)

83. Jan Zyndram (1415)

84. Jan Stachnicz (1418)

85. Zygmunt z Namysłowa (1419)

86. Mikołaj z Neumarkt (1419)

87. Andrzej Gałka (1420)

88. Jan Zailer (1420)

89. Wawrzyniec Nowakowicz (1420)

90. Maciej Sołtys (1421)

91. Jan z Nysy (1422)

92. Mikołaj Friermut (1422)

93. Piotr piekarz (1422)

94. Janusz Nela (1423)

95. Mikołaj Bratsneyder (1423)

96. Mikołaj Lossek (1424)

97. Jan Rotgisser (1425)

98. Jakub bartnik (1427)

99. Piotr Czarny starszy (1427)

100. Jakub stolarz (1428)

101. Piotr Kwartnik (1428)

102. Paweł Gsuntchin (1428)

103. Andrzej rymarz (1429)

104. Jan Głatki (1429)

105. Marcin krawiec (1429)

106. Jakub syn sołtysa młodszy (1431)

107. Przecław (1431)

108. Jakub Smirer (1432)

109. Mikołaj Meisilwicz (1432)

110. Andrzej Sołtys (1435)

111. Piotr Hoze (1435)

112. Mikołaj Panag (1435)

113. Jan Zontag starszy (1435)

114. Mikołaj Wieka (1435)

115. Stefan Rosa (1435)

116. Maciej Szolc (1437)

117. Jan Nyszar (1437)

118. Mikołaj Czipser (1437)

119. Piotr Czenawa (1437)

120. Kasper kołczannik (1437)

121. Jan Niski (1439)

122. Wincenty kołczannik (1441)

123. Jakub (1441)

124. Stanisław Swieboda starszy (1441)

125. Michał Glogosza (1441)

126. Mikołaj Frioff (1443)

127. Świętosław Rewizal (1443)

128. Krystian Schrolla (1452)

129. Mikołaj Zagórski (1454)

130. Jakub Sembok (1454)

131. Hanzel wełniarz (1454)

132. Jakub Syla (1454)

133. Maciej Foyth (1457)

134. Piotr Szyolo (1457)

135. Stanisław Wycisło (1457)

136. Mikołaj Herman (1459)

137. Maciej młynarz (1459)

138. Zbigniew Langi (1459)

139. Michał (1459)

140. Wojciech Cichy (1459)

141. Stanisław Foxszyt (1480)

142. Klemens Lamel (1481)

143. Stanisław Kaszich (1481)

144. Ambroży Zontag (1481)

145. Jan Zidek (1481)

146. Maciej Kangiser (1482)

147. Jan Tomecki (1482)

148. Jan Scholtis (1482)

149. Marcin rybak (1482)

150. Maciej Gyazar (1482)

151. Mikołaj Schrolla (1483)

152. Paweł Szuliński (1483)

153. Mikołaj szewc (1483)

154. Paweł Knotel (1484)

155. Jerzy Henko (1484)

156. Mikołaj Zyla (1484)

157. Piotr Bargil (1484)

158. Feliks (1488)

159. Mikołaj Skurka (1488)

160. Wacław Wika (1489)

161. Jakub płatnerz starszy (1489)

162. Piotr Szeląg (1489)

163. Jan Rafael (1491)

164. Piotr Turek (1491)

165. Marcin Lossek (1492)

166. Stanisław Stano Komenecz (1493)

167. Mikołaj Spunth (1494)

168. Mikołaj Molnar (1495)

169. Burkard rzeźnik (1496)

170. Jan Zontag młodszy (1497)

171. Szymon Lelowski (1497)

172. Jan Kopczowski (1497)

173. Bartłomiej Owoczek (1500)

174. Mikołaj Szlotis (1500)

175. Jan Wika (1500)

176. Jan Aksamit (1502)

177. Wojciech konwisarz (1503)

178. Feliks ze Stradomia (1505)

179. Mikołaj Lamel (1506)

180. Marcin Burnak (1508)

181. Bernard Fox (1509)

182. Walenty Klajner (1509)

183. Kasper Zajfert (1511)

184. Stanisław Sieczko (1515)

185. Stanisław Kawka (1516)

186. Jan kowal (1522)

187. Stanisław Spunth (1523)

188. Mikołaj kuśnierz (1523)

189. Piotr krawiec (1523)

190. Stanisław Urbanek (1524)

191. Jakub płatnerz młodszy (1524)

192. Piotr Szczyrba (1524)

193. Maciej piekarz (1527)

194. Maciej Miska (1527)

195. Jan Rabka (1530)

196. Jan kuśnierz (1531)

197. Maciej sukiennik zwany Wojkowski (1532)

198. Bartłomiej Kromer (1532)

199. Mikołaj Kunicki (1532)

200. Stanisław Lossek (1533)

201. Maciej Rykała (1534)

202. Stanisław Swieboda młodszy (1537)

203. Wojciech Stalni starszy (1535)

204. Jerzy Fox (1535)

205. Jan Stano (1537)

206. Wojciech Sieczko (1538)

207. Bartłomiej Łąka (1539)

208. Jakub Tenderlowicz (1539)

209. Jakub Klecha (1540)

210. Stanisław Boczan (1542)

211. Stanisław Zednarski (1544)

212. Maciej Placibabka (1544)

213. Jan Zaborski (1544)

214. Stanisław Fox (1544)

215. Stanisław Cytwar (1545)

216. Mikołaj Walkier (1548)

217. Walenty Mysłek (1552)

218. Jan Pawlik (1552)

219. Sebastian celnik (1553)

220. Gabriel krawiec (1555)

221. Marcin Spunth (1556)

222. Marcin Kaczmarzyk (1557)

223. Stanisław Haberkost zwany Lex (1557)

224. Jan postrzygacz (1563)

225. Jan Polanowski (1563)

226. Jan Mrowiński Płoczywłos (1563)

227. Aleksander Kłosek (1563)

228. Krzysztof Sternberk (1563)

229. Jan Ruski (1565)

230. Jan Jakubusowicz (1566)

231. Walenty Hidek (1566)

232. Jan Miernik (1568)

233. Stanisław Grabski (1568)

234. Piotr Czarny młodszy (1572)

235. Stanisław Pukal (1574)

236. Michał Sterczuwan (1576)

237. Wawrzyniec Slezak (1577)

238. Wawrzyniec Królik (1578)

239. Marcin Gizowski (1579)

240. Wojciech Długosz zwany Szaradi (1579)

241. Michał rzeźnik (1580)

242. Michał Grob (1581)

243. Jan Makowski (1581)

244. Stanisław Masło (1581)

245. Jan Kamieński (1586)

246. Maciej Kierstan (1586)

247. Wojciech Nagórzyński zwany Pawlik (1586)

248. Stanisław Radomski (1586)

249. Jan Jędrzejowicz (1586)

250. Wojciech Pawlikowicz starszy (1589)

251. Stanisław postrzygacz (przed 1590)

252. Andrzej Pukal (1590)

253. Aleksander Kolędzki (1590)

254. Walenty Świtalski zwany Wróbel (1590)

255. Tomasz Grzymała (1590)

256. Szymon Mrzygłodek-Miernik (1590)

257. Jerzy Wolff (1604)

258. Augustyn Pawlik (1604)

259. Jan Smuszowski (1604)

260. Wojciech Stalni młodszy (1604)

261. Jakub Toporek (1604)

262. Kasper Rzepczyński (1604)

263. Walenty Konieczkowicz (1604)

264. Szymon Topola (1604)

265. Andrzej Lex Staringliowicz (1606)

266. Stanisław Ruskowicz (1607)

267. Wojciech Michałowicz (1611)

268. Mikołaj Zakrzewski (1611)

269. Błażej Sarnowicz zwany Makowski (1611)

270. Jan Sebastianowicz (1611)

271. Walenty Jakubowicz (1611)

272. Wojciech Pawlikowicz młodszy (1612)

273. Marcin Gunkowicz (1612)

274. Tomasz Różyc (1616)

275. Jan Wolny starszy (1618)

276. Aleksander Zaborski zwany Pokorowicz (1618)

277. Wojciech Czechowicz (1618)

278. Sebastian Cichoszowski (1618)

279. Wojciech Malarzowic zwany Gładysz (1618)

280. Jerzy Bystrowski (1620)

281. Zachariasz Węgrzynowski (1621)

282. Wojciech Mroczkowicz (1621)

283. Maciej Gorzelski (1621)

284. Adam Drążkowicz (1622)

285. Wawrzyniec Ziarkowicz (1623)

286. Marcin Steftowicz (1624)

287. Wawrzyniec Toporski (1626)

288. Jakub Zatorski (1626)

289. Krzysztof Kozicki (1626)

290. Adam Gołąb (przed 1627)

291. Stanisław Postrzygaczowicz (1627)

292. Adam Wachlikowicz (1632)

293. Stanisław Wacławik (1635)

294. Jan Wolny młodszy (1640)

295. Andrzej Jasowski (1641)

296. Szymon Winarski (1642)

297. Grzegorz Drążkowicz (1643)

298. Wojciech Zawada starszy (1643)

299. Jakub Kwiatowski (1644)

300. Daniel Malesza (1645)

301. Marcin Goliński (1648)

302. Maciej Bryski (1649)

303. Wawrzyniec Mroczkowicz (1650)

304. Paweł Przytułowicz (1651)

305. Bartłomiej Piancy (1652)

306. Wojciech Cichoniowic (1653)

307. Marcin Lemiesz (1654)

308. Maciej Kazimierz Treter (1657)

309. Mikołaj Lutecki (1657)

310. Augustyn Klimerowski (1658)

311. Jan Smardzewski (1658)

312. Jan Kosiarowski (1665)

313. Jan Piotr Życiński (1669)

314. Stanisław Michał Borski (1669)

315. Franciszek Szydłowski (1670)

316. Baltazar Śmieszkowicz (1670)

317. Benedykt Stojankowicz (1670)

318. Andrzej Paleczek (przed 1671)

319. Andrzej Suszycki (przed 1676)

320. Dominik Śmieszkowicz (1676)

321. Wojciech Zawada młodszy (1676)

322. Jakub Dunicz (1676)

323. Szymon Stolnicki (1676)

324. Jan Krener (1676)

325. Jakub Stanisław Groszkiewicz (1676)

326. Piotr Wojcikowicz (1677)

327. Paweł Nieśniowski (1677)

328. Jan Rubinkowski (1677)

329. Jan Lutecki (1685)

330. Wojciech Krzemieński (1687)

331. Wawrzyniec Jeziorowski (1689)

332. Wawrzyniec Tomaszkiewicz (1693)

333. Jan Zuter (1700)

334. Stanisław Szwander (1700)

335. Jan Janczarowicz (1702)

336. Tomasz Smardzewski (1704)

337. Franciszek Wagrowicz (przed 1706)

338. Szymon Głowiński (1708)

339. Jakub Bukowiecki (1709)

340. Jakub Pruski (1709)

341. Kazimierz Jan Woźniakowski (1709)

342. Jakub Janczarowicz (1709)

343. Ignacy Paweł Michałowski (1710)

344. Andrzej Gniatkowski (1724)

345. Tomasz Dunicz (1724)

346. Stanisław Józef Chełpiński (1724)

347. Jan Szwander (1730)

348. Bartłomiej Kaczorowski (1732)

349. Jakub Chodani (1746)

350. Paweł Krzewiński (1751)

351. Józef Dunicz (1751)

352. Jan Okoński (1758)

353. Maciej Czepigowski (1759)

354. Wojciech Bukowski (1759)

355. Franciszek Dukiewicz (1762)

356. Tomasz Czerkiewicz (1765)

357. Grzegorz Kwiatkowski (1765)

358. Szymon Tadeusz Bukowiecki (1766)

359. Szymon Rotkiewicz (1776)

360. Jan Bekierski (1780)

361. Piotr Wawrzyniec Nowicki (1782)

362. Tomasz Krzyżanowski (1783)

363. Sebastian Zakulski (1784)

364. Marcin Bednarski (1785)

365. Walenty Janowski (1792)

366. Szczepan Dunicz (1794)

367. Karol Sobieniowski (1794)

368. Jan Dobrzański (1799)

 

 

Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska