Wersja kontrastowa
A+ A A-
Tom:
strona:

Spis chronologiczny

Rok podany przy imieniu oznacza pierwsze ustalone wzmiankowanie na sołysowskim lub wójtowskim urzędzie.

 

Dwuliterowy skrót w nawiasie po imieniu określa reprezentowaną wieś lub gminę:

CZ – Czarna Wieś z Kawiorami; DA – Dąbie z Beszczem i Głębinowem; DE – Dębniki z Rybakami; GP – Grzegórzki-Piaski; KR – Krowodrza; LD – Ludwinów; ŁO – Łobzów z Gramatyką; NW – Nowa Wieś Narodowa; PŁ – Płaszów; PW – Półwsie Zwierzynieckie; ZA – Zakrzówek z Kapelanką; ZW – Zwierzyniec

 

 

• Świętosław 1440 (NW)

• Mikołaj (Nikiel) Tomaszewicz (Tomasz) 1457 (NW)

• Stanisław Fiszberg (Wyszberg) 1459 (NW)

• Wojciech Smolka 1469 (KR)

• Michał 1477 (NW)

• Stanisław Łyczko 1516 (NW)

• Stanisław Basch 1517 (NW)

• Stanisław Schecz 1518 (NW)

• Maciej Bogacz po 1518 (NW)

• Bartłomiej Dziadek 1530 (KR)

• Paweł Kaletnik 1535 (NW)

• Szymon Czoszka 1536 (NW)

• Jan Gencz 1537 (KR)

• Maciej Skawiński 1538 (NW)

• Jan Krosz 1540 (NW)

• Jakub Dziadek 1542 (KR)

• Maciej Burzyński 1544 (NW)

• Jan Hanusek 1551 (KR)

• Stanisław Latoszek 1554 (KR)

• Łukasz sukiennik 1555 (DE)

 

• Marcin Ciosek 1559 (KR)

• Paweł Baran 1563 (KR)

• Jan Bogusz 1568 (KR)

• Jan Dym 1576 (KR)

• Piotr Burzyński 1578 (NW)

• Stanisław Świder 1582 (NW)

• Grzegorz Zaremba 1584 (PŁ)

• Jakub Łyczko 1584 (NW)

• Jakub Dziuba 1586 (NW)

• Wawrzyniec Multan 1594 (KR)

• Kasper Nera 1602 (NW)

• Jan Łyczko 1608 (NW)

• Sebastian Kuzbiega 1610 (KR)

• Szymon Kopa 1611 (NW)

• Bartłomiej Kiełbasa 1613 (NW)

• Jan Czajka 1614 (NW)

• Wojciech Smolka 1616 (NW)

• Wojciech Skawiński 1618 (NW)

• Szymon Baran 1624 (KR)

• Wojciech Kokoszka 1628 (KR)

• Wojciech Pierdek 1633 (NW)

• Grzegorz Bernady starszy 1635 (KR)

 

• Maciej Plebanik 1635 (NW)

• Wojciech Grzyb 1636 (NW)

• Stanisław Goraj 1639 (NW)

• Stefan Skawiński (Skaliński) 1646 (NW)

• Sebastian Płatnerz 1647 (KR)

• Jan Chomlecki 1649 (KR)

• Jakub Multan 1653 (KR)

• Piotr Makowski 1654 (KR)

• Wojciech Dziuba 1661 (NW)

• Sebastian Kokoszka 1661 (KR)

• Marcin Chomlecki 1664 (KR)

• Tomasz Bulwa 1666 (KR)

• Szymon Grzyb 1666 (NW)

• Wojciech Bernady 1668 (KR)

• Grzegorz Bernady młodszy (Bernadzik) 1669 (KR)

• Sebastian Mucha 1671 (NW)

• Andrzej Placek 1674 (NW)

• Jan Kuzbiega zwany Wójcik 1677 (KR)

• Jan Wierzbowski 1681 (ZW)

• Jakub Grzyb zwany Szocik 1687 (KR)

• Wojciech Halda 1687 (ŁO)

• Jakub Rzęczowski 1692 (NW)

• Marcin Stypuła 1692 (KR)

• Jan Winiarski zwany Babka 1695 (NW)

• Jakub Królik 1698 (KR)

• Walenty Czajka 1698 (ŁO)

• Wojciech Urbanowski 1698 (ZW)

• Sebastian Szczepanik 1702 (NW)

 

• Maciej Dubiel 1702 (ŁO)

• Mikołaj Karpalski 1703 (ZW)

• Jakub Czajka 1704 (ŁO)

• Andrzej Gładysz 1704 (NW)

• Jan Witt 1704 (ZW)

• Wawrzyniec Brzeziński Cegiełka 1705 (ŁO)

• Jakub Pruski 1706 (ZW)

• Wawrzyniec Dubiel 1709 (ŁO)

• Grzegorz Baran 1710 (NW)

• Antoni Kaczmarczyk 1710 (ZW)

• Jan Dubiel 1712 (ŁO)

• Wojciech Frydrychowicz 1713 (PW)

• Wojciech Gaweł 1713 (DE)

• Michał Magosz 1714 (KR)

• Wojciech Ścięziorski 1714 (PŁ)

• Błażej Morawiec 1714 (NW)

• Bartłomiej Szczepanik 1715 (ŁO)

• Kazimierz Widawski 1717 (KR)

• Piotr Maksanty zwany Drążek 1718 (ŁO)

• Wojciech Pyzło po 1719 (NW)

• Maciej Kajdeczka (Hajdeczka) 1719 (ŁO)

• Błażej Magosz 1722 (KR)

• Wojciech Gluskiewicz 1724 (PŁ)

• Szymon Nowak 1724 (ŁO)

• Stanisław Wróblowski 1726 (NW)

• Szymon Bernady 1726 (KR)

• Mikołaj Kozłowski 1726 (ZW)

• Kazimierz Ścięzor 1729 (PŁ)

 

• Antoni Szczepanik 1730 (PŁ)

• Jan Sporek 1731 (KR)

• Jan Filus 1733 (KR)

• Stanisław Gładysz starszy 1733 (NW)

• Jan Stypuła 1736 (ŁO)

• Jan Morawiec 1738 (NW)

• Jacek Groch 1742 (KR)

• Szymon Perkowski 1743 (NW)

• Marcin Gorka 1744 (PŁ)

• Wojciech Joniec zwany Smoter 1745 (NW)

• Wojciech Grzybowski 1746 (NW)

• Mikołaj Kozłowski 1748 (PW)

• Tomasz Dubiel 1748 (ŁO)

• Tomasz Królik 1753 (KR)

• Bartłomiej Groch 1755 (KR)

• Józef Magosiński 1756 (KR)

• Jan Baran 1756 (NW)

• Szymon Sapeta 1759 (ŁO)

• Wojciech Wisławski 1763 (ŁO)

• Maciej Wróblowski 1767 (NW)

• Błażej Szczepanik 1767 (NW)

• Jakub Ścięzor 1769 (PŁ)

• Jan Zębalski 1773 (NW)

• Stanisław Spiradek 1775 (PŁ)

• Guliński przed 1776 (ZW)

• Stanisław Kozłowski 1776 (ZW)

• Jakub Łacheta 1777 (KR)

• Łukasz Czekajski 1778 (KR)

• Jan Sapetta 1780 (ŁO)

• Jakub Okoński 1786 (LD)

• Tomasz Pasternak 1787 (LD)

 

• Marcin Zieleński 1787 (DE)

• Jędrzej Mazurek 1787 (PŁ)

• Stanisław Szafran 1787 (ZA)

• Michał Tądera 1787 (ZA)

• Franciszek Hadulski 1788 (PW)

• Jakub Pająk 1789 (LD)

• Antoni Galasiński 1790 (ŁO)

• Adam Kozerski 1790 (ZW)

• Andrzej Wcisło 1790 (ZA)

• Marcin Zieliński 1790 (DE)

• Antoni Ziernicki 1790 (DE)

• Paweł Kapuściński 1792 (ZW)

• Michał Tarnowka 1792 (PW)

• Szymon Donajka 1793 (PŁ)

• Maciej Sikorski 1795 (PW)

• Wojciech Księżarski 1796 (PW)

• Stanisław Gładysz młodszy 1797 (NW)

• Sebastian Wilk 1797 (ZA)

• Dominik Stypuła 1798 (ŁO)

• Szymon Rychlik 1798 (GP)

• Jan Tylek 1798 (GP)

• Piotr Pawlikowski 1802 (NW)

• Andrzej Nenko 1802 (LD)

• Kryspin Sikorski 1803 (PW)

• Józef Turcza 1805 (GP)

• Wojciech Nowak 1806 (ZA)

• Wincenty Sasorski 1806 (DE)

• Szymon Zbroja 1812 (KR)

• Mateusz Nalepa 1816 (GP)

• Mikołaj Nalepa 1816 (DA)

 

• Bartłomiej Stypuła 1817 (ŁO)

• Piotr Pawlikowski 1817 (ŁO)

• Mateusz Dwuraźny 1817 (GP)

• Józef Trynka 1817 (DA)

• Michał Nowakowski 1817 (GP)

• Sebastian Siwek 1817 (DA)

• Tomasz Baś 1817 (DA)

• Marcin Stypuła starszy 1818 (ŁO)

• Józef Górka 1818 (ZA)

• Józef Sutkowski 1819 (GP)

• Franciszek Nidecki 1819 (ZA)

• Piotr Cieślik 1819 (GP)

• Antoni Michno 1819 (PŁ)

• Marcin Pawlikowski 1819 (ŁO)

• Jan Krasny 1819 (PW)

• Walenty Oprocha 1819 (ZW)

• Józef Kędzior 1821 (PŁ)

• Wojciech Szafran 1822 (ZA)

• Kazimierz Rajtar 1822 (KR)

• Wojciech Łacheta 1822 (KR)

• Stanisław Łaszczyk 1823 (KR)

• Wojciech Nalepa 1826 (DA)

• Stanisław Matysek 1826 (DE)

• Maciej Radwan 1827 (ZW)

• Wincenty Załęga 1827 (CZ)

• Wojciech Nalepa 1828 (GP)

• Mateusz Wirtko (Wirtek) 1831 (NW)

• Mateusz Nowakowski 1831 (ŁO)

• Wawrzyniec Wydrzyński 1833 (PW)

• Tomasz Buczak 1833 (CZ)

• Józef Siodłak 1833 (GP)

 

• Józef Bielecki 1834 (PŁ)

• Kazimierz Załęga 1835 (ZW)

• Franciszek Czapla 1836 (ZW)

• Feliks Załęga 1838 (ZW)

• Jakub Kotusiński 1840 (DE)

• Jakub Rajtar 1843 (KR)

• Mikołaj Grząka 1845 (PŁ)

• Marcin Stypuła młodszy 1845 (ŁO)

• Sebastian Bławut 1845 (ZA)

• Michał Magacz 1845 (LD)

• Błażej Szafran 1847 (DE)

• Michał Wójcik 1847 (DA)

• Paweł Jamróz 1847 (GP)

• Grzegorz Porębski 1847 (ZA)

• Antoni Strzemoko 1847 (ZW)

• Feliks Chmura 1847 (CZ)

• Piotr Sapeta 1850 (ŁO)

• Franciszek Grabowski 1853 (ZW)

• Antoni Konik 1855 (ŁO)

• Józef Sobierajski 1857 (ŁO)

• Jan Grzybek 1858 (NW)

• Tomasz Siwek 1859 (PŁ)

• Antoni Rajtar 1859 (KR)

• Jędrzej Kaminierczyk 1860 (ZA)

• Feliks Machowicz 1862 (ŁO)

• Antoni Zębalski 1865 (NW)

• Stanisław Pawik 1865 (ŁO)

• Antoni Jakóbczyk 1867 (NW)

• Kasper Pasternak 1867 (ZW)

• Kazimierz Chmura 1867 (CZ)

• Jan Piotrowski 1867 (NW)

 

• Jan Kanty Brandys 1867 (PW)

• Wincenty Wójcik 1867 (ZA)

• Michał Kotusiński 1867 (DE)

• Jan Worytkiewicz 1867 (KR)

• Jan Szostek 1867 (KR)

• Józef Marksen 1867 (GP)

• Jan Dudka 1868 (ŁO)

• Tomasz Panek 1870 (ZW)

• Ignacy Chmura 1870 (NW)

• Jan Sobierański 1870 (ŁO)

• Maciej Pieniążek 1870 (DE)

• Michał Łysakowski 1871 (PW)

• Stanisław Chwastek 1871 (KR)

• Józef Kret 1871 (ZA)

• Michał Nowakowski 1871 (ŁO)

• Józef Mazurkiewicz 1873 (CZ)

• Jakub Prochol 1873 (NW)

• Stanisław Czekajski 1873 (KR)

• Kazimierz Makowski 1873 (NW)

• Karol Oprocha 1873 (ZW)

• Marek Mysiak 1875 (NW)

• Jan Kmiecik 1876 (ZW)

• Ludwik Dihm 1876 (PW)

• Franciszek Zębalski 1876 (NW)

• Kasper Konik 1876 (KR)

• Ignacy Latkowski 1876 (GP)

• Wojciech Mól 1876 (DE)

• Michał Maniecki 1877 (PŁ)

• Stanisław Stanek 1877 (ZW)

• Jan Bazela 1877 (ZW)

• Stanisław Reingruber 1878 (DE)

 

• Franciszek Cwatoszyński 1878 (ZW)

• Józef Wabiński 1879 (ZW)

• Piotr Załęga 1879 (NW)

• Tomasz Machowicz 1879 (ŁO)

• Józef Nalepa 1879 (GP)

• Antoni Toporek 1879 (ZA)

• Wojciech Donajka 1881(PŁ)

• Ludwik Swolkień 1882 (ZW)

• Feliks Zbroja 1882 (KR)

• Franciszek Sasorski 1882 (DE)

• Piotr Chmura 1883 (PŁ)

• Kazimierz Żychowski 1885 (CZ)

• Jakub Kudas 1885 (DA)

• Józef Nalepa 1885 (DA)

• Franciszek Liszka 1887 (LD)

• Kazimierz Hajdziński 1888 (CZ)

• Tomasz Bławut 1888 (ZA)

• Andrzej Siwek 1890 (PŁ)

• Antoni Lewkowicz 1891 (PW)

• Adam Zbroja 1891 (KR)

• Franciszek Konik 1891 (NW)

• Jan Konik 1891 (ŁO)

• Edward Wrześniewski 1891 (GP)

• Jan Łacheta 1892 (DA)

• Jerzy Werner 1892 (PW)

• Henryk Gollenhofer 1894 (NW)

• Tomasz Mól 1894 (DE)

• Józef Batko 1896 (ZA)

• Wincenty Jelonek 1897 (LD)

• Michał Michno 1897 (PŁ)

• Piotr Rosół 1898 (NW)

 

• Piotr Rajtar 1898 (KR)

• Maksymilian Szalwiński 1898 (GP)

• Wawrzyniec Łazarski 1898 (ZW)

• Franciszek Wilczyński 1899 (PW)

• Antoni Ostrożny 1901 (DA)

• Franciszek Buczak 1903 (ŁO)

• Piotr Czubryt 1903 (ZA)

• Franciszek Misiorowski 1904 (CZ)

 

• Jan Oprocha 1904 (ZW)

• Czesław Bartel 1904 (PW)

• Karol Siwek 1904 (PŁ)

• Piotr Szybowski 1905 (GP)

• Tomasz Maniecki 1908 (PŁ)

• Jakub Michno 1909 (DA)

• Herman Goldberger 1910 (PŁ)

• Józef Maniecki 1911 (PŁ)

 

 

Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska