Wersja kontrastowa
A+ A A-
Tom:
strona:

Spis alfabetyczny

Rok podany przy imieniu oznacza pierwsze ustalone wzmiankowanie na sołtysowskim lub wójtowskim urzędzie.

 

Dwuliterowy skrót w nawiasie okrągłym po imieniu określa reprezentowaną wieś lub gminę: CZ – Czarna Wieś z Kawiorami; DA – Dąbie z Beszczem i Głębinowem; DE – Dębniki z Rybakami; GP – Grzegórzki-Piaski; KR – Krowodrza; LD – Ludwinów; ŁO – Łobzów z Gramatyką; NW – Nowa Wieś Narodowa; PŁ – Płaszów; PW – Półwsie Zwierzynieckie; ZA – Zakrzówek z Kapelanką; ZW – Zwierzyniec

 

• Baran Grzegorz 1710 (NW)

• Baran Jan 1756 (NW)

• Baran Paweł 1563 (KR)

• Baran Szymon 1624 (KR)

• Bartel Czesław 1904 (PW)

• Basch Stanisław 1517 (NW)

• Baś Tomasz 1817 (DA)

• Batko Józef 1896 (ZA)

• Bazela Jan 1877 (ZW)

• Bernady (Bernadzik) Grzegorz młodszy 1669 (KR)

• Bernady Grzegorz starszy 1635 (KR)

• Bernady Szymon 1726 (KR)

• Bernady Wojciech 1668 (KR)

• Bielecki Józef 1834 (PŁ)

• Bławut Sebastian 1845 (ZA)

• Bławut Tomasz 1888 (ZA)

• Bogacz Maciej 1518 (NW)

• Bogusz Jan 1568 (KR)

• Brzeziński Cegiełka Wawrzyniec 1705 (ŁO)

• Buczak Franciszek 1903 (ŁO)

 

• Buczak Tomasz 1833 (CZ)

• Bulwa Tomasz 1666 (KR)

• Burzyński Maciej 1544 (NW)

• Burzyński Piotr 1578 (NW)

• Chmura Feliks 1847 (CZ)

• Chmura Ignacy 1870 (NW)

• Chmura Kazimierz 1867 (CZ)

• Chmura Piotr 1883 (PŁ)

• Chomlecki Jan 1649 (KR)

• Chomlecki Marcin 1664 (KR)

• Chwastek Stanisław 1871 (KR)

• Cieślik Piotr 1819 (GP)

• Ciosek Marcin 1559 (KR)

• Cwatoszyński Franciszek 1878 (ZW)

• Czajka Jakub 1704 (ŁO)

• Czajka Jan 1614 (NW)

• Czajka Walenty 1698 (ŁO)

• Czapla Franciszek 1836 (ZW)

• Czekajski Łukasz 1778 (KR)

• Czekajski Stanisław 1873 (KR)

 

• Czoszka Szymon 1536 (NW)

• Czubryt Piotr 1903 (ZA)

• Dihm Ludwik 1876 (PW)

• Donajka Szymon 1793 (PŁ)

• Donajka Wojciech 1881 (PŁ)

• Dubiel Jan 1712 (ŁO)

• Dubiel Maciej 1702 (ŁO)

• Dubiel Tomasz 1748 (ŁO)

• Dubiel Wawrzyniec 1709 (ŁO)

• Dudka Jan 1868 (ŁO)

• Dwuraźny Mateusz 1817 (GP)

• Dym Jan 1576 (KR)

• Dziadek Bartłomiej 1530 (KR)

• Dziadek Jakub 1542 (KR)

• Dziuba Jakub 1586 (NW)

• Dziuba Wojciech 1661 (NW)

• Filus Jan 1733 (KR)

• Fiszberg (Wyszberg) Stanisław 1459 (NW)

• Frydrychowicz Wojciech 1713 (PW)

• Galasiński Antoni 1790 (ŁO)

• Gaweł Wojciech 1713 (DE)

• Gencz Jan 1537 (KR)

• Gluskiewicz Wojciech 1724 (PŁ)

• Gładysz Andrzej 1704 (NW)

• Gładysz Stanisław młodszy 1797 (NW)

• Gładysz Stanisław starszy 1733 (NW)

 

• Goldberger Herman 1910 (PŁ)

• Gollenhofer Henryk 1894 (NW)

• Goraj Stanisław 1639 (NW)

• Gorka Marcin 1744 (PŁ)

• Górka Józef 1818 (ZA)

• Grabowski Franciszek 1853 (ZW)

• Groch Bartłomiej 1755 (KR)

• Groch Jacek 1742 (KR)

• Grząka Mikołaj 1845 (PŁ)

• Grzyb Jakub zwany Szocik 1687 (KR)

• Grzyb Szymon 1666 (NW)

• Grzyb Wojciech 1636 (NW)

• Grzybek Jan 1858 (NW)

• Grzybowski Wojciech 1746 (NW)

• Guliński przed 1776 (ZW)

• Hadulski Franciszek 1788 (PW)

• Hajdziński Kazimierz 1888 (CZ)

• Halda Wojciech 1687 (ŁO)

• Hanusek Jan 1551 (KR)

• Jakóbczyk Antoni 1867(NW)

• Jamroz Paweł 1847 (GP)

• Jelonek Wincenty 1897 (LD)

• Joniec Wojciech zwany Smoter 1745 (NW)

• Kaczmarczyk Antoni 1710 (ZW)

• Kajdeczka (Hajdeczka) Maciej 1719 (ŁO)

 

• Kaletnik Paweł 1535 (NW)

• Kaminierczyk Jędrzej 1860 (ZA)

• Kanty Jan Brandys 1867 (PW)

• Kapuściński Paweł 1792 (ZW)

• Karpalski Mikołaj 1703 (ZW)

• Kędzior Józef 1821 (PŁ)

• Kiełbasa Bartłomiej 1613 (NW)

• Kmiecik Jan 1876 (ZW)

• Kokoszka Sebastian 1661 (KR)

• Kokoszka Wojciech 1628 (KR)

• Konik Antoni 1855 (ŁO)

• Konik Franciszek 1891 (NW)

• Konik Jan 1891 (ŁO)

• Konik Kasper 1876 (KR)

• Kopa Szymon 1611 (NW)

• Kotusiński Jakub 1840 (DE)

• Kotusiński Michał 1867 (DE)

• Kozerski Adam 1790 (ZW)

• Kozłowski Mikołaj 1726 (ZW)

• Kozłowski Mikołaj 1748 (PW)

• Kozłowski Stanisław 1776 (ZW)

• Krasny Jan 1819 (PW)

• Kret Józef 1871 (ZA)

• Krosz Jan 1540 (NW)

• Królik Jakub 1698 (KR)

• Królik Tomasz 1753 (KR)

• Księżarski Wojciech 1796 (PW)

• Kudas Jakub 1885 (DA)

• Kuzbiega Jan zwany Wójcik 1677 (KR)

• Kuzbiega Sebastian 1610 (KR)

 

• Latkowski Ignacy 1876 (GP)

• Latoszek Stanisław 1554 (KR)

• Lewkowicz Antoni 1891 (PW)

• Liszka Franciszek 1887 (LD)

• Łacheta Jakub 1777 (KR)

• Łacheta Jan 1892 (DA)

• Łacheta Wojciech 1822 (KR)

• Łaszczyk Stanisław 1823 (KR)

• Łazarski Wawrzyniec 1898 (ZW)

• Łukasz sukiennik 1555 (DE)

• Łyczko Jakub 1584 (NW)

• Łyczko Jan 1608 (NW)

• Łyczko Stanisław 1516 (NW)

• Łysakowski Michał 1871 (PW)

• Machowicz Feliks 1862 (ŁO)

• Machowicz Tomasz 1879 (ŁO)

• Magacz Michał 1845 (LD)

• Magosiński Józef 1756 (KR)

• Magosz Błażej 1722 (KR)

• Magosz Michał 1714 (KR)

• Makowski Kazimierz 1873 (NW)

• Makowski Piotr 1654 (KR)

• Maksanty Piotr zwany Drążek 1718 (ŁO)

• Maniecki Józef 1911 (PŁ)

• Maniecki Michał 1877 (PŁ)

• Maniecki Tomasz 1908 (PŁ)

• Marksen Józef 1867 (GP)

• Matysek Stanisław 1826 (DE)

 

• Mazurek Jędrzej 1787 (PŁ)

• Mazurkiewicz Józef 1873 (CZ)

• Michał 1477 (NW)

• Michno Antoni 1819 (PŁ)

• Michno Jakub 1909 (DA)

• Michno Michał 1897 (PŁ)

• Misiorowski Franciszek 1904 (CZ)

• Morawiec Błażej 1714 (NW)

• Morawiec Jan 1738 (NW)

• Mól Tomasz 1894 (DE)

• Mól Wojciech 1876 (DE)

• Mucha Sebastian 1671 (NW)

• Multan Jakub 1653 (KR)

• Multan Wawrzyniec 1594 (KR)

• Mysiak Marek 1875 (NW)

• Nalepa Józef 1879 (GP)

• Nalepa Józef 1885 (DA)

• Nalepa Mateusz 1816 (GP)

• Nalepa Mikołaj 1816 (DA)

• Nalepa Wojciech 1826 (DA)

• Nalepa Wojciech 1828 (GP)

• Nenko Andrzej 1802 (LD)

• Nera Kasper 1602 (NW)

• Nidecki Franciszek 1819 (ZA)

• Nowak Szymon 1724 (ŁO)

• Nowak Wojciech 1806 (ZA)

• Nowakowski Mateusz 1831 (ŁO)

• Nowakowski Michał 1817 (GP)

• Nowakowski Michał 1871 (ŁO)

 

• Okoński Jakub 1786 (LD)

• Oprocha Jan 1904 (ZW)

• Oprocha Karol 1873 (ZW)

• Oprocha Walenty 1819 (ZW)

• Ostrożny Antoni 1901 (DA)

• Pająk Jakub 1789 (LD)

• Panek Tomasz 1870 (ZW)

• Pasternak Kasper 1867 (ZW)

• Pasternak Tomasz 1787 (LD)

• Pawik Stanisław 1865 (ŁO)

• Pawlikowski Marcin 1819 (ŁO)

• Pawlikowski Piotr 1802 (NW)

• Pawlikowski Piotr 1817 (ŁO)

• Perkowski Szymon 1743 (NW)

• Pieniążek Maciej 1870 (DE)

• Pierdek Wojciech 1633 (NW)

• Piotrowski Jan 1867 (NW)

• Placek Andrzej 1674 (NW)

• Plebanik Maciej 1635 (NW)

• Płatnerz Sebastian 1647 (KR)

• Porębski Grzegorz 1847 (ZA)

• Prochol Jakub 1873 (NW)

• Pruski Jakub 1706 (ZW)

• Pyzło Wojciech przed 1719 (NW)

• Radwan Maciej 1827 (ZW)

• Rajtar Antoni 1859 (KR)

• Rajtar Jakub 1843 (KR)

• Rajtar Kazimierz 1822 (KR)

• Rajtar Piotr 1898 (KR)

 

• Reingruber Stanisław 1878 (DE)

• Rosół Piotr 1898 (NW)

• Rychlik Szymon 1798 (GP)

• Rzęczowski Jakub 1692 (NW)

• Sapeta Piotr 1850 (ŁO)

• Sapeta Szymon 1759 (ŁO)

• Sapetta Jan 1780 (ŁO)

• Sasorski Franciszek 1882 (DE)

• Sasorski Wincenty 1806 (DE)

• Schecz Stanisław 1518 (NW)

• Sikorski Kryspin 1803 (PW)

• Sikorski Maciej 1795 (PW)

• Siodłak Józef 1833 (GP)

• Siwek Andrzej 1890 (PŁ)

• Siwek Karol 1904 (PŁ)

• Siwek Sebastian 1817 (DA)

• Siwek Tomasz 1859 (PŁ)

• Skawiński Maciej 1538 (NW)

• Skawiński (Skaliński) Stefan 1646 (NW)

• Skawiński Wojciech 1618 (NW)

• Smolka Wojciech 1469 (KR)

• Smolka Wojciech 1616 (NW)

• Sobierajski Józef 1857 (ŁO)

• Sobierański Jan 1870 (ŁO)

• Spiradek Stanisław 1775 (PŁ)

• Sporek Jan 1731 (KR)

• Stanek Stanisław 1877 (ZW)

• Strzemoko Antoni 1847 (ZW)

• Stypuła Bartłomiej 1817 (ŁO)

 

• Stypuła Dominik 1798 (ŁO)

• Stypuła Jan 1736 (ŁO)

• Stypuła Marcin 1692 (KR)

• Stypuła Marcin młodszy 1845 (ŁO)

• Stypuła Marcin starszy 1818 (ŁO)

• Sutkowski Józef 1819 (GP)

• Swolkień Ludwik 1882 (ZW)

• Szafran Błażej 1847 (DE)

• Szafran Stanisław 1787 (ZA)

• Szafran Wojciech 1822 (ZA)

• Szalwiński Maksymilian 1898 (GP)

• Szczepanik Antoni 1730 (PŁ)

• Szczepanik Bartłomiej 1715 (ŁO)

• Szczepanik Błażej 1767 (NW)

• Szczepanik Sebastian 1702 (NW)

• Szostek Jan 1867 (KR)

• Szybowski Piotr 1905 (GP)

• Ścięziorski Wojciech 1714 (PŁ)

• Ścięzor Jakub 1769 (PŁ)

• Ścięzor Kazimierz 1729 (PŁ)

• Świder Stanisław 1582 (NW)

• Świętosław 1440 (NW)

• Tarnowka Michał 1792 (PW)

• Tądera Michał 1787 (ZA)

• Tomaszewicz (Tomasz) Mikołaj (Nikiel) 1457 (NW)

• Toporek Antoni 1879 (ZA)

• Trynka Józef 1817 (DA)

• Turcza Jozef 1805 (GP)

• Tylek Jan 1798 (GP)

 

• Urbanowski Wojciech 1698 (ZW)

• Wabiński Józef 1879 (ZW)

• Wcisło Andrzej 1790 (ZA)

• Werner Jerzy 1892 (PW)

• Widawski Kazimierz 1717 (KR)

• Wierzbowski Jan 1681 (ZW)

• Wilczyński Franciszek 1899 (PW)

• Wilk Sebastian 1797 (ZA)

• Winiarski Jan zwany Babka 1695 (NW)

• Wirtko (Wirtek) Mateusz 1831 (NW)

• Wisławski Wojciech 1763 (ŁO)

• Witt Jan 1706 (ZW)

• Worytkiewicz Jan 1867 (KR)

• Wójcik Michał 1847 (DA)

• Wójcik Wincenty 1867 (ZA)

• Wróblowski Maciej 1767 (NW)

• Wróblowski Stanisław 1726 (NW)

 

• Wrześniewski Edward 1891 (GP)

• Wydrzyński Wawrzyniec 1833 (PW)

• Załęga Feliks 1838 (ZW)

• Załęga Kazimierz 1835 (ZW)

• Załęga Piotr 1879 (NW)

• Załęga Wincenty 1827 (CZ)

• Zaremba Grzegorz 1584 (PŁ)

• Zbroja Adam 1891 (KR)

• Zbroja Feliks 1882 (KR)

• Zbroja Szymon 1812 (KR)

• Zębalski Antoni 1865 (NW)

• Zębalski Franciszek 1876 (NW)

• Zębalski Jan 1773 (NW)

• Zieleński Marcin 1787 (DE)

• Ziernicki Antoni 1790 (DE)

• Żychowski Kazimierz 1885 (CZ)

 

Plan położenia gmin okalających Kraków według stanu na 1905 rok: do Wielkiego Krakowa nie weszły Rakowice,
a z Prądnika Białego i Prądnika Czerwonego tylko fragmenty ich terytoriów –
te trzy gminy funkcjonowały samodzielnie do 1941 roku, kiedy to zostały objęte granicami Krakowa
(Archiwum Narodowe w Krakowie, Kataster Galicyjski, sygn. KPK 95)
Plan położenia gmin okalających Kraków według stanu na 1905 rok: do Wielkiego Krakowa nie weszły Rakowice, a z Prądnika Białego i Prądnika Czerwonego tylko fragmenty ich terytoriów – te trzy gminy funkcjonowały samodzielnie do 1941 roku, kiedy to zostały objęte granicami Krakowa (Archiwum Narodowe w Krakowie, Kataster Galicyjski, sygn. KPK 95)
Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska