Wersja kontrastowa
A+ A A-
Tom:
strona:

Spis alfabetyczny

Rok podany przy imieniu oznacza pierwsze ustalone wzmiankowanie na wójtowskim urzędzie.

 

Dwuliterowy skrót w nawiasie okrągłym określa reprezentowaną jurydykę:

BI – Biskupie; BŁ – Błonie; GA – Garbary; GM – Gramatyka; GR – Groble; LU – Lubicz; PE – Pędzichów; PO – Podzamcze; RE – Retoryka; SD – Smoleńsk duchowny; SW – Smoleńsk wielkorządowy; SZ – Szlak; WE – Wesoła; WY – Wygoda

 

• Adamczyk Piotr 1780 (SZ)

 

• Babiński Marcin 1709 (LU)

• Baran Jan 1685 (RE)

• Barciński Walenty 1684 (BI)

• Bernatkowicz Walenty 1544 (GA)

• Bienkiewicz Franciszek 1787 (SZ)

• Bienkowicz (Bień) Adam 1618 (BI)

• Bochwicz Florian 1556 (GA)

• Bolechowicz Andrzej 1683 (SD)

• Bolechowicz Andrzej 1790 (SD)

• Borom Kustowski Karol 1787 (GA)

• Bożykowski Sebastian 1674 (LU)

• Bruer Johes 1428 (GA)

• Brydziński Szymon 1781 (RE)

• Brzeziński Franciszek 1758 (SD)

• Budziński Błażej 1649 (BŁ)

 

• Charzalski Stanisław 1747 (SD)

• Cieśliński Szczepan 1760 (WY)

• Ciopkowic Jan 1654 (RE)

• Czekalski Antoni 1716 (WE)

• Czwalski Stanisław 1729 (SW)

 

• Dębicki Wojciech 1673 (WE)

• Dobrzycki Piotr 1543 (GA)

• Dziewieński Kasper 1790 (WY)

• Dziurkiewicz Jakób 1711 (BŁ)

 

• Elsoner Zygmunt 1677 (RE)

 

• Falkenberg Niklosz 1413 (GA)

• Fetter Niklosz 1426 (GA)

• Florkowicz Franciszek 1695 (PE)

• Fochsczagil Piotr 1397 (GA)

• Foldrowicz Stanisław 1691 (RE)

• Folwarski Jakub 1774 (SD)

 

• Gajecki Franciszek 1703 (WE)

• Gajecki Wojciech 1703 (WE)

• Gaworski Maciej 1760 (SD)

• Gencz Jerzy 1669 (GA)

• Gerecht Hanus 1500 (GA)

• Gębalski Grzegorz 1676 (BI)

• Gielhorn Jan 1717 (GA)

• Gizowicz (Giza) Bartłomiej 1674 (BŁ)

• Głowacki Kasper 1789 (GR)

 

• Gołębiowicz Paweł 1670 (WE)

• Grochowski Jędrzej 1791 (WY)

• Grosche Piotr 1437 (GA)

• Gwizdalski Paweł 1775 (SZ)

• Gzel Sebastian 1793 (GA)

 

• Hausse Piotr 1419 (GA)

• Henke Bernard 1539 (GA)

• Henke Daniel 1618 (GA)

• Henke Stanisław 1593 (GA)

 

• Iwański Sebastian 1748 (WE)

 

• Jabłoński Jan 1766 (RE)

• Jabłoński Mikołaj 1711 (BI)

• Jachynski Franciszek 1794 (BI)

• Jałocha Maciej 1685 (PE)

• Janicki Paweł 1764 (SD)

• Jankiszowski Stanisław 1766 (SD)

• Janociński Maciej 1778 (RE)

• Janociński Stanisław 1783 (GR)

• Jeormiński Jan 1748 (WY)

• Jesionka Jan 1679 (PE)

• Jesionkowic Kazimierz 1715 (BŁ)

• Junker Piotr 1442 (GA)

• Jurkowicz ( Jurek) Wojciech 1671 (PE)

• Jurkowski Jakub 1791 (SD)

 

• Kajzer Tomasz 1691 (BI)

• Kasper toppler (garncarz) 1473 (GA)

• Kawiński Łukasz 1776 (PE)

• Kesler Michał 1670 (GA)

 

• Kolano Kazimierz 1670 (BŁ)

• Koziarowski Antoni 1789 (SD)

• Kozłowski Jan 1741 (BŁ)

• Kozłowski Jan 1770 (SD)

• Kozłowski Sebastian 1753 (SD)

• Kozłowski Szymon 1720 (SD)

• Krain Kasper 1646 (GA)

• Kroker Walenty 1544 (GA)

• Kromer Ignacy 1782 (BI)

• Kryzia Jakub 1672 (GA)

• Kryzia Jan 1755 (GA)

• Kreczkowski Wawrzyniec 1763 (RE)

• Krzysztowczyk Jan 1677 (PE)

• Kuderski Jan 1670 (BŁ)

• Kukliński Józef 1714 (BŁ)

• Kuławski (Kułakowski) Piotr 1623 (BI)

 

• Lechowicz Sebastian 1674 (BI)

• Ledźwiński Szymon 1746 (PE)

• Licowski Mateusz 1662 (WE)

• Lorczyk (Lorek) Tomasz 1647 (PE)

• Ludener Bartosz 1446 (GA)

• Luzkowicz Stanisław 1601 (BI)

• Łabiszewski Jan 1764 (BŁ)

• Łatkowski Szczepan 1759 (WY)

• Łazowicz Antoni 1763 (SZ)

• Łyszkowski (Łyskiewicz) Wawrzyniec 1774 (PE)

• Łyszkowski Grzegorz 1793 (PE)

 

• Mayzner Jakób 1789 (WY)

• Mazurkowicz Marcin 1639 (PE)

• Meresiński Jakub 1751 (LU)

• Michał 1431 (GA)

• Miedziński Jan 1671 (BI)

• Miedziński Jan 1730 (BI)

• Milde Hanus 1442 (GA)

• Modłowicz Tomasz 1649 (RE)

• Mysłowski przed 1711 (BI)

 

• Nankiewicz Stanisław 1790 (BŁ)

• Niczkowic Wojciech 1592 (BI)

 

• Ociesze Jakub 1636 (RE)

• Ocziesza Andrzej 1607 (BI)

• Ocziesza Jakub 1636 (BI)

• Offner Jan 1528 (GA)

• Pateński (Patyński) Wojciech 1775 (SZ)

• Piątkowicz (Piątek) Marcin1710 (PE)

• Piątkowski Kasper 1790 (RE)

• Piechurski Wojciech 1663 (RE)

• Pietrzeniec Krystian przed 1728 (GA)

• Pila (Piela) Andrzej 1772 (GA)

• Polski Jan 1461 (GA)

• Prazner Jan 1693 (GA)

• Pruski Jakub 1706 (PO)

• Przyjemski Stanisław 1713 (WE)

• Przyjemski Stanisław 1717 (LU)

• Pyzło Maciej 1739 (BŁ)

 

• Radwan Stanisław 1746 (WY)

• Raychlewicz Andrzej 1720 (GA)

• Rodowicz Wawrzyniec 1679 (GA)

• Rogowski Sebastian 1779 (PE)

• Rogowski Stanisław 1793 (SZ)

• Rothen Paweł 1430 (GA)

• Rozdziński Łukasz 1705 (WE)

• Rutkowski Antoni 1743 (LU)

• Ryński Tomasz 1686 (SZ)

• Rzegościński (Rzegust) Balcer 1787 (PE)

 

• Sadowski 1775 (BŁ)

• Sarysz Wojciech 1688 (BŁ)

 

• Sawicki Maciej 1739 (SD)

• Skalski Tomasz 1635 (RE)

• Skoczek Wojciech 1628 (RE)

• Slifesz Wojciech 1655 (RE)

• Sławikowski Franciszek 1773 (LU)

• Sławiński Tomasz 1735 (SD)

• Sławiński Wojciech 1778 (SZ)

• Smyk Jan 1638 (PE)

• Sobczyński Błażej 1742 (BI)

• Sokorski Bartłomiej 1769 (SD)

• Sroczyński Tomasz 1748 (LU)

• Stefanowski Maciej 1770 (SZ)

• Sternawski Grzegorz 1670 (WE)

• Stroński Mikołaj 1543 (BI)

• Styper Jan 1694 (GA)

• Sucharski Jan Kanty 1790 (WE)

• Sukiennik Błażej 1636 (RE)

 

• Sułkowski Mateusz 1775 (SD)

• Swarcz Hanus 1492 (GA)

• Swierkołowic Marcin 1714 (PE)

• Sydek Jan 1643 (BŁ)

• Synowski Klemens 1681 (GA)

• Sypowski Szymon 1682 (GA)

• Szczepankowicz Wojciech 1682 (GA)

• Szczuka Szymon 1712 (BI)

• Szeleciński Kasper 1719 (BI)

• Szopiński Maciej 1774 (LU)

• Szwander Jan przed 1711 (GA)

• Szwander Marcin 1711 (GA)

• Śliwa Marcin 1706 (BŁ)

 

• Trania Michał 1638 (RE)

 

 

• Wcisłowski Tomasz 1640 (RE)

• Węgrzynowic Krzysztof 1647 (RE)

• Widman Wojciech 1640 (GA)

• Więczkowicz Wojciech 1645 (BI)

• Wiśniowski Stanisław 1684 (PO)

• Witowski (Wojtowski) Jan zwany Praga 1616 (BI)

• Wojankowski Jan 1716 (WE)

• Wołosniel Andrzej 1673 (LU)

• Workiewicz Mikołaj 1756 (WY)

 

• Zawadzki Wawrzyniec 1790 (PO)

• Ząbkowic Jakub 1676 (RE)

• Zieliński Franciszek 1790 (SW)

• Złobecki Jan 1628 (SW)

• Zyznowski Jakub 1735 (BI)

 

Plan miasta Krakowa i okolic w dobie Sejmu Czteroletniego z wyrysowanymi jurydykami
(Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. Zb. Kart. II-93)
Plan miasta Krakowa i okolic w dobie Sejmu Czteroletniego z wyrysowanymi jurydykami (Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. Zb. Kart. II-93)
Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska