A+ A A-
Tom:
strona:

Radio Kraków

srebrny medal oznaczony numerem 24 przyznany 21 marca 2012 roku

…w uznaniu szczególnych zasług dla Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa… (z uchwały Rady Miasta Krakowa nr XL/520/12

Radio Kraków

 

Z uroczystości wręczenia medalu z dyplomem 5 czerwca 2012 r. w Pałacu Wielopolskich. W Sali Obrad RMK prezentacja medalu i dyplomu przez prezesa Radia Kraków Marcina Pulita oraz wiceprezesa Janusza Andrzejowskiego oraz logo laureata.

 

Radio Kraków, od 1993 r. Radio Kraków S.A., krakowska regionalna stacja radiowa utworzona w 1927 r., niespełna półtora roku po rozpoczęciu działalności radiostacji warszawskiej. Od roku swej inauguracji powszechnie rozpoznawana dzięki transmisjom południowego hejnału z wieży Mariackiej; jej wizytówką stały się bezpośrednie transmisje z wydarzeń o ogólnokrajowym znaczeniu. Tuż przed okupacją zlikwidowana, już w styczniu 1945 r. działała jako Rozgłośnia Polskiego Radia w Krakowie, od 1950 r. z siedzibą w Pałacu Tarnowskich przy ul. Szlak. Od 1993 r. funkcjonuje jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, obecnie pod nazwą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Krakowie „Radio Kraków” S.A. Jest jedną z 17 samodzielnych rozgłośni Polskiego Radia, nadającą całodobowy program na obszar Małopolski, od 1999 r. z siedzibą w charakterystycznym budynku przy al. Słowackiego. Miasto Kraków uhonorowało krakowskie Radio srebrnym medalem „Cracoviae Merenti” w 2012 r. w 85-lecie działalności.

Srebrny medal nr 24 przyznany uchwałą Rady Miasta Krakowa nr XL/520/12 podjętą 21 marca 2012 r., gdy urząd prezydenta miasta pełnił Jacek Majchrowski, a Radzie przewodniczył Bogusław Kośmider. Uhonorowanie to związane było z jubileuszem 85-lecia powstania i działalności krakowskiego Radia. Wręczenie medalu wraz z dyplomem nastąpiło 5 czerwca 2012 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich w Krakowie, co uwieczniono w Księdze Medalu „Cracoviae Merenti”.

 

W foyer Sali Obrad akt wpisu do Księgi Medalu „Cracoviae Merenti” oraz reprodukcja wpisu.

Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności