A+ A A-
Tom:
strona:

Mikołaj Frioff

rajca 1443
burmistrz 1443

Nicolaus Frioff

Rajca potwierdzony w radzie urzędującej-burmistrzowskiej Kazimierza tylko w roku 1442. Wówczas to wraz z innymi rajcami poświadczył, że Katarzyna Czipczyna wraz ze swoją córką Dorotą zrezygnowały z połowy łanu we wsi Czyżowa położonej na prawym brzegu Wisły na rzecz klasztoru oo. Augustianów przy kościele św. Katarzyny w Kazimierzu; odstępując prawo do gruntu Katarzyna i Dorota zachowały jednak prawo dożywocia.

Fragment dokumentu wydanego w 1563 roku w Piotrkowie, w którym Zygmunt August potwierdził i powtórzył siedem
wcześniejszych dokumentów dotyczących pól i łąk we wsi Czyżowa, w tym akt wydany w 1443 roku w Kazimierzu, mocą
którego rajcowie kazimierscy, z Mikołajem Frioffem w składzie, poświadczyli, że Katarzyna Czipczyna z córką Dorotą zrezygnowały
z połowy łanu we wsi Czyżowa na rzecz klasztoru oo. Augustianów przy kościele św. Katarzyny w Kazimierzu,
zachowując prawo dożywocia – zbliżenie zapisu imienia (Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. Aug. perg. 209)
Fragment dokumentu wydanego w 1563 roku w Piotrkowie, w którym Zygmunt August potwierdził i powtórzył siedem wcześniejszych dokumentów dotyczących pól i łąk we wsi Czyżowa, w tym akt wydany w 1443 roku w Kazimierzu, mocą którego rajcowie kazimierscy, z Mikołajem Frioffem w składzie, poświadczyli, że Katarzyna Czipczyna z córką Dorotą zrezygnowały z połowy łanu we wsi Czyżowa na rzecz klasztoru oo. Augustianów przy kościele św. Katarzyny w Kazimierzu, zachowując prawo dożywocia – zbliżenie zapisu imienia (Archiwum Narodowe w Krakowie, sygn. Aug. perg. 209)
Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności