A+ A A-

Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i...

Tom:
strona:

Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

brązowy medal oznaczony numerem 26 przyznany 9 lipca 2014 roku

…w uznaniu szczególnych zasług dla Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa… (z uchwały Rady Miasta Krakowa nr CXII/1697/14)

Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych

Z uroczystości wręczenia medalu z dyplomem 15 października 2014 r. w Pałacu Wielopolskich. Wystąpienie stojącego na czele Izby przewodniczącego Stanisława Łukasika oraz logo laureatki.

 

Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, organizacja samorządu zawodowego tworząca wraz z 44 izbami innych regionalnych okręgów oraz Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych samorząd zawodu pielęgniarskiego i położniczego. Powstanie tego samorządu było realizacją jednego z ustaleń tzw. okrągłego stołu; po czerwcowych wyborach 1989 r. zawiązano Ogólnopolski Komitet Organizacyjny Pielęgniarek i Położnych, w 1991 r. odbył się Małopolski Zjazd Pielęgniarek i Położnych powołujący samorządową Małopolską Okręgową Izbę. Reprezentuje ona osoby trudniące się pielęgniarstwem i położnictwem oraz sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem tych zawodów o szczególnym znaczeniu społecznym, w tym stwierdza prawa ich wykonywania i uznaje kwalifikacje zawodowe. Aktualnie skupia ok. 22,3 tys. członków z obszaru województwa małopolskiego bez jego wschodnich powiatów. Miasto Kraków uhonorowało Okręgową Izbę brązowym medalem „Cracoviae Merenti” w 2014 r. w jubileusz 25-lecia przystąpienia do organizacji izb samorządu pielęgniarek i położnych.

Brązowy medal nr 26 przyznany uchwałą Rady Miasta Krakowa nr CXII/1697/14 podjętą 9 lipca 2014 r., gdy urząd prezydenta miasta pełnił Jacek Majchrowski, a Radzie przewodniczył Bogusław Kośmider. Uhonorowanie to nastąpiło w jubileusz 25-lecia przystąpienia do organizacji izb samorządu pielęgniarek i położnych. Wręczenie medalu wraz z dyplomem miało miejsce 15 października 2014 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa w Sali Obrad RMK im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich w Krakowie, co uwieczniono w Księdze Medalu „Cracoviae Merenti”.

 

Akt wpisu przewodniczącego Izby do Księgi Medalu „Cracoviae Merenti” w asyście prezydenta miasta i przewodniczącego RMK; ujęcia z Sali Obrad RMK oraz reprodukcja wspomnianego wpisu.

Archiwum Narodowe w Krakowie
Urząd Miasta
Bbilioteka Jagielońska
Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności